Stěhovat svépomocí nebo stěhováky?

Potřebujete se přestěhovat a přemýšlíte zda to zvládnete sami nebo zda bude třeba najmout si na to profesionály? Nelze jasně odpovědět, zda je skutečně potřebujete. Otázkou je kolik toho potřebujete přestěhovat, jak daleko a zda se mezi stěhovanými předměty nachází také rozměrnější nábytek. Pokud se třeba stěhujete z jednoho nájmu do druhého a v původním bytě nic nevlastníte, sbalíte si prostě svých pět švestek (hadry) a přestěhujete si je určitě sami. Pokud potřebujete přestěhovat nábytek, jednoznačně se vyplatí zavolat na stěhování profesionály. Nejen že Vás přestěhují mnohem rychleji a bezpečněji ale i cenově se Vám to nakonec bohatě vyplatí. Když si spočítáte kolikrát byste museli jet svým autem a co vás stojí jedna cesta, zjistíte to sami. Objemnější a těžší nábytek beztak sami nepřestěhujete. A když ano, ještě si vlastní vůz zničíte. V nejčernějších případech lidem při stěhování nábytek upadne a zraní člověka. Volba je tedy asi jasná. Stěhovací firma za vše ručí a riziko tedy přechází plně na ni.

Jak je to s cenou stěhování?

Mnozí si myslí, že stěhování od profesionální firmy je velmi drahé. Jak jsme ale už zmínili, celkově vyjde jednoznačně levněji, když si zavoláte profi firmu, než když si nábytek stěhujete sami. Samozřejmě záleží kolik toho potřebujete odstěhovat ale např. při stěhování bytu je to jednoznačné. Dalším mýtem je, že si stěhováci účtují jak za práci tak za dopravu. To je ale naprosto mylné. Pokud požadujete stěhování po Praze, je přistavení vozu povětšinou zdarma a slušná firma neúčtuje ujeté kilometry. Platíte tedy jen za práci, která bývá jasně uvedená na stránkách stěhovací firmy.

Jak se na stěhování připravit?

Když jsme se tedy rozhodli, že si pozveme stěhovací firmu a že se nám jejich služba vyplatí, jak se na samotné stěhování připravit? Určitě to nepodceňte. Stěhovací firma na Vás spěchat nebude. Proč by také měla? Jsou placení od hodiny a tak Vás budou klidně stěhovat celý den. Není to ale tak, že by Vás schválně stěhovali déle než je potřeba. Zkrátka budou čekat na Vaše pokyny, co mohou odnášet a co ne. Proto je dobré mít nábytek na stěhování připravený. To znamená, že nábytek je vhodné samozřejmě vyklidit ale také opatřit proti nárazu. Určitě doporučujeme alespoň rohy nábytku olepit např. bublinkovou fólií či molitanem aby při případném ťuknutí o futra apod. nedošlo ke zbytečnému poškození. Stěhováci jsou ve většině případů velmi ohleduplní a poškození nehrozí ale štěstí přeje připraveným :-). Držíme palce aby Váš stěhovací den proběhl hladce a Vám se na nové adrese dobře bydlelo.